Струга:Лице во алкохолизирана состојба им се заканувало на вработени во маркет

Струга:Лице во алкохолизирана состојба им се заканувало на вработени во маркет

59-годишно лице од струшкото село Делогожда, вчера, околу 15 часот, пред маркет лоциран на улицата „Маршал Тито“ во Струга, го нарушил јавниот ред и мир. Во алкохолизирана состојба, лицето упатувало закани и навреди кон вработените во маркетот.

Лицето е приведено и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds