Струга:Провалено во центарот за интелектуална попреченост „Порака нова“, крадците влегле преку кров

Струга:Провалено во центарот за интелектуална попреченост „Порака нова“, крадците влегле преку кров

Крадци посегнаа по опремата на Центарот за подобрување на квалитетот на животот на лицата со интелектуална попреченост и нивните фамилии „Порака нова“ од Струга. Оваа информација на својот ФБ профил ја објави проект менаџер во „Порака нова“, Анита Гаговска.

„Море дедомразовци едни!!! Доста провалвевте од врати и пренџери, сега почнавте и од кровови. Не е Нова година АЛОО. Зш и така ко организација сме динга пари, уште ова капак на све ни требаше. Чуктене ги малку глајте и размислите кому му прајте штата!, напиша на ФБ Гаговска, и при тоа објави две фотографии од таванот од каде што влегле провалниците.

Засега не е познато што крадците зеле од центарот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds