Струшката полиција приведе тројца илегални мигранти од Индија Опсервер: Струшката полиција приведе тројца илегални мигранти од Индија

Струшката полиција приведе тројца илегални мигранти од Индија Опсервер: Струшката полиција приведе тројца илегални мигранти од Индија

Индиските државјани Т.С.(31), А.С.(24) и Р.С.(26), ноќеска во 02:20 часот по полноќ, биле приведени во ОВР Струга.

Како што сооштуваат од МВР, тие извршиле илегален премин на државната граница и по целосно документирање на случајот ќе бидат пренесени во Прифатно-транзитен центар за понатамошна постапка.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds