Струшките џудисти наградени на Меѓународен натпревар во Србија

Струшките џудисти наградени на Меѓународен натпревар во Србија

Џудо клубот  „Дрим “- Струга завчера  настапи на Меѓународниот натпревар “„рофеј на град Вршац” во Вршац , Србија.

Во огромна конкуренција од петстотини  натпреварувачи од шеесет и седум  џудо клубови од дванаесет  земји, струшките џудисти освоија  два медали и пехар! Еден златен медал и пехар за победник во категорија и еден бронзен медал. Овие награди ги освоија Доријан Петкоски и Мишела Јаулевска.

Одличен настап имаа и: Теодор Петкпски, Анамарија Стојмиловска, Јован Џероски, Матео Мартиноски, Божидар Јулоски но не успеаа да се закитат со медал.

Џудо Клуб ДРИМ Струга и понатаму продолжува со успешната работа и производство на најдобрите џудисти во Македонија.

Извор:Strugaonline

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds