Струшките концесионери на плажи сами ги уриваат платформите во Охридското Езеро

Струшките концесионери на плажи сами ги уриваат платформите во Охридското Езеро

Во струга досегашните концесионери на плажи почнаа сами да ги отстрануваат платформите поставени во Охридското езеро откако во петокот добиле решенија за нивно итно отстранување.

Денеска увид во активностите на теренот изврши градоначалникот Мерко придружуван од вицепремиерот и министер за политички систем Артан Груби.

извор:Алсат-М

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds