Струшките средношколци ќе протестираат против онлајн наставата

Струшките средношколци ќе протестираат против онлајн наставата

Средношколци од средното стручно училиште „Нико Нестор“ и гимназијата „Д-р Ибрахим Темо“ од Струга, минатата недела најавија бојкотирање на стартот на учебната година доколку таа започне со онлајн настава.

Струшките Средношколци за утре 01.10.2020 во 11:00 часот најавија протест.

Претседателот на средношколскиот совет во „Нико Нестор“, Флори Имери вели дека доставиле писма до директорите на двете училишта и до општината, и доколку не добијат позитивен одговор за физичко присуство

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds