Стружанец физички ја нападнал својата сопруга, ќе следува соодветна пријава

Стружанец физички ја нападнал својата сопруга, ќе следува соодветна пријава

На 01.12.2020 година во 18.45 часот во ОВР Струга, пријавено е дека Ј.Г.(32) од Струга физички ја нападнал неговата сопруга. Тој бил повикан во полициска станица и по целосно документирање на настанот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds