Стружанец физички нападнал лице од Џепиште на улицата „ЈНА“

Стружанец физички нападнал лице од Џепиште на улицата „ЈНА“

На 7-ми февруари 2021 година, околу 20:00 часот, на улицата „ЈНА“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од страна на 38-годишниот М.Ѓ. од Струга врз 20-годишниот Е.А. од дебарското село Џепиште.

– Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds