Стружанец физички нападнал полицаец на должност во Охрид

Стружанец физички нападнал полицаец на должност во Охрид

На 31-ви март 2021 година, околу 15:00 часот на булеварот „Туристичка“ во Охрид, 57-годишен жител од Струга физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени задачи.

– Напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид 

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds