Стружанец физички нападнат пред спортска обложувалница во Струга

Стружанец физички нападнат пред спортска обложувалница во Струга

На 23-ти ноември 2019 година, околу 23:00 часот, пред спортска кладилница на улицата „Димче Ковачески“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир.

– Лицето С.К. физички го нападнало 18-годишниот Д.Л. од Струга. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информриаат од СВР Охрид.

Извор: СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds