Стружанец ја нападнал сопругата

Стружанец ја нападнал сопругата

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 27-годишен стружанец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

Како што информираат од СВР Охрид, пријавениот, во службени простории на такси компанија во Струга, физички ја нападнал својата сопруга и и упатил закани по нејзиниот живот.

Извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds