• 27/09/2020

Стружанец ја нападнал сопругата

 Стружанец ја нападнал сопругата
loading...
Advertisement

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 27-годишен стружанец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

Како што информираат од СВР Охрид, пријавениот, во службени простории на такси компанија во Струга, физички ја нападнал својата сопруга и и упатил закани по нејзиниот живот.

Извор:OhridNews