Стружанец место во изолација заминал во обложувалница, а го нападнал и вработениот

Стружанец место во изолација заминал во обложувалница, а го нападнал и вработениот

Стружанец, кој имал решение за изолација, заминал во обложувалница и го напраднал вработениотж, информираат од ОВР Струга.

-ОВР Струга поднесе кривична пијава против (43) годишен жител од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“ и „непостапување според здраствени прописи за време на епидемија“. Тој, на 27.09.2021 година, и покрај забраната за движење и задолжителна изолација по издадено решение од Државниот здравствен и санитарен инспекторат, се упатил во спортска обложувалница во Струга и со остар предмет физички го нападнал вработениот во објектот, соопштуваат од ОВР Струга.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds