Стружанец нападнал скопјанец

Стружанец нападнал скопјанец

Насилникот, нападот го сторил летото на плажа.

Полициската станица од Струга, поднесе кривична пријава против А.К.(37) од струшкото село Шум, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „насилство “. 
Тој, на 02.08.2019 година, на плажата во Калишта, започнал вербална расправија со В.С.(56) од Скопје а потоа и физички го нападнал, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds