• 06/06/2020
 Стружанец нападнал скопјанец

Стружанец нападнал скопјанец

Насилникот, нападот го сторил летото на плажа.

Полициската станица од Струга, поднесе кривична пријава против А.К.(37) од струшкото село Шум, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „насилство “. 
Тој, на 02.08.2019 година, на плажата во Калишта, започнал вербална расправија со В.С.(56) од Скопје а потоа и физички го нападнал, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

Digiqole ad

Можеби ке те интересира