Стружанец нападнат на Бит Пазар

Стружанец нападнат на Бит Пазар

Министерството за внатрешни работи информираше дека на 25.01.2021 во 09:00 часот во СВР Скопје, 54-годишниот А.Д. од Струга пријавил дека додека бил работно ангажиран да врши надзор на градежните работи на пазарот на подрачје на Бит Пазар бил физички нападнат од М.Н., поранешен вработен во фирмата што управува со пазарот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds