Стружанец нападнат од неколку лица

Стружанец нападнат од неколку лица

На 31.12.2020 година во  23.20 часот, .(60) годишен жител од Струга, во полициската станица пријавил дека во неговиот дом на ул.„Димче Ковачески“ во Струга неколку лица физички го нападнале неговиот син .(27) годишен од Струга. ОВР Струга работи на расветлување на настанот и на пронаоѓање на сторителите, по што ќе поднесе соодветна пријава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds