Стружанец нашол изгубен паричник со платежна картичка, па си подигнал пари од банкомат

Стружанец нашол изгубен паричник со платежна картичка, па си подигнал пари од банкомат

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 43-годишниот М.Е. од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“.

На 04.11.2019 на ул„Ристо Крле“ во Струга, оштетената, 65-годишната С.Ѓ., пријавила дека изгубила паричник со платежна картичка и пари. Пријавениот, истиот ден го пронашол паричникот и од банкомат со картичката противправно подигнал пари, информира МВР.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds