Стружанец отишол да се вакцинира, таму нападнал полицајци и лекари

Стружанец отишол да се вакцинира, таму нападнал полицајци и лекари

На 01.07.2021 во 18:30 часот од СРЦ „Билјанини извори“ – вакцинален пункт во Охрид бил приведен (56) годишен жител од Струга, затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници и лекари од пунктот кои извршувале службени дејствија.

Сочинет е записник за сторени прекршоци по чл.4 и чл.13 ст.2  од ЗППЈРМ.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds