Стружанец починал во стан во Скопје

Стружанец починал во стан во Скопје

Стружанец починал во стан на негов пријател во Скопје.

„ На 6 октомври околу 22 часот, на (48) жител од Струга, додека бил со познаник во стан на подрачјето на Центар, му се слошило и починал.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а увид извршила екипа од СВР Скопје“, велат од МВР.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds