Стружанец со „ландровер“ излетал од патот

Стружанец со „ландровер“ излетал од патот

Вчера на регионалниот пат помеѓу село Подмолје и влез за автокампот „Андон Дуков”, патничко возило „ландровер”, со охридски регистарски ознаки, управувано од К.Т.(76) од Струга излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатничката С.Т.(75) од Струга, констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо”. Извршен бил увид на местото на несреќата од увидна екипа од СВР Охрид, информираат од МВР.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds