Стружанец со пиштол му се заканувал на охриѓанец

Стружанец со пиштол му се заканувал на охриѓанец

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против 61-годишно лице од Струга.

Како што информираат од СВР Охрид, пријавениот, на 10-ти ноември, по претходна караница со 42-годишен охриѓанец извадил огнено оружје-пиштол, што нелегално го поседувал, и го вперил кон него, упатувајќи му сериозни закани.

Можеби ке те интересира




This will close in 0 seconds