Стружанец тешко повреден во сообраќајна несреќа на патот Струга – Дебар

Стружанец тешко повреден во сообраќајна несреќа на патот Струга – Дебар

На 19.01.2022 година во 20.20 часот, на регионалниот пат Струга-Дебар, случена е  сообраќајна несреќа помеѓу две патнички возила: „Голф“, управувано од Д.Г.(37) од Струга и „Мерцедес“, управувано од Т.П.(25) од струшкото село Ложани, двете со струшки регистарски ознаки. Во несреќата возачот Д.Г. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница во Струга. На местото на несреќата, увид извршија Јавен обвинител и полициски екипи.

извор: МВР

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds