Стружанецот Андреј Чакаровски викендов ќе учествува на Европското првенство во џудо!

Стружанецот Андреј Чакаровски викендов ќе учествува на Европското првенство во џудо!

Андреј Чакаровски, член на Џудо клуб ,,Дрим“ од Струга и репрезентативец на Македонија, викендов ќе настапи на Европското Првенство во Џудо, Софија 2022.

,,Самото учество е голема чест и успех како за него така и за нас како клуб! Да му посакаме многу среќа и успех на Европското Првенство!,, – порачува Ѓорги Стојанов, тренер на Џудо клуб ДРИМ од Струга.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds