Стружанка касната од куче скитник на улицата „Јабланица“

BIG BITES: Paramedics had to attend two incidences of dog attacks overnight.

Стружанка касната од куче скитник на улицата „Јабланица“

На 10-ти октомври 2020 година, во 13:50 часот во Полициската станица Струга, 68-годишната О.Ј. од Струга пријавила дека била касната од куче скитник.

-Инцидентот се случил на улицата „Јабланица“, информираат од МВР.
извор: МВР

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds