Стружанки нападнати во Охрид

Стружанки нападнати во Охрид

Нападот се случил синоќа.

На 13.12.2019 година, во полициската станица Охрид пријавен е нарушен јавен ред и мир на булавар „Туристичка“ со физички напад извршен од Е.О.(34) и Е.П.(30) од Охрид врз Б.Н.(31) и М.Н.(31),од Струга. По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds