Студен бран се движи кон нашата држава, од среда снег на планините

Студен бран се движи кон нашата држава, од среда снег на планините

Како што и претходно најавивме, на стабилното, суво и пријатно време преку ден му доаѓа крајот. Сончево ќе се задржи уште во текот на утрешниот ден, додека особено во претпладневните часови по одделни котлини ќе има појава на магла и на ниска облачност.

Во вторник облачноста ќе се зголемува и во вечерните часови, како и во текот на ноќта кон среда, но и во среда ќе има повремени врнежи од дожд додека поради падот на температурите на воздухот, на планините врнежите од дожд ќе преминат во врнежи од снег.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и од североисточен правец, кој повремено на некои места ќе се засилува.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds