Студениот бран во Србија, покрај силни ветрови донесе и снег на Копаоник

Студениот бран во Србија, покрај силни ветрови донесе и снег на Копаоник

Студениот бран што пристигна во Србија, покрај силни ветрови донесе и дожд и студено време, а на Копаоник денеска падна првиот снег, јавија локалните медиуми.

Според слики објавени на Фејсбук, снегот не е обилен, но предизвика задоволство кај сите љубители на оваа планина.

Според временската прогноза, утре во Србија ќе биде облачно, студено и врнежливо, а на места и на повисоките планини ќе паѓа снег.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds