Студено време со ветeр и услови за снег

Студено време со ветeр и услови за снег

Преку ден времето ќе биде претежно облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини.

Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен снег, а понекаде во овие региони во долините е можен слаб дожд.

Дневната температура ќе биде во интервал од 5 до 12 степени.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds