Студент од БиХ убиен во Лондон: Влегол во продавница по сок, а кога излегол го избоделе до смрт

Студент од БиХ убиен во Лондон: Влегол во продавница по сок, а кога излегол го избоделе до смрт

Дваесет и двегодишниот Свен Баџак, студент од БиХ, е убиен во Лондон, пренесуваат британските медиуми.

Младиот човек починал на лице место, а лекарите се борат за животот на неговиот пријател Боби, кој исто така бил нападнат.

Мајката на Свен, Јасна, по потекло од Мостар, за „МајЛондон“ изјавила дека тој е нејзиното единствено дете и дека бил одличен студент кој сакал да стане адвокат.

Пред нападот, според медиумите, младиот човек влегол да купил сок во блиската продавница, а потоа бил нападнат и убиен.

“Му се јавив, но тој не ми одговори. Мислев дека игра фудбал или нешто слично, но тогаш дојде полицијата и ми рече дека Свен е мртов”, рече скршената мајка, пренесува “Вечерњи лист”.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds