Судар на четири возила на пат Охрид- Струга кај Св. Еразмо, сообраќајот пренасочен

Судар на четири возила на пат Охрид- Струга кај Св. Еразмо, сообраќајот пренасочен

Сообраќајна несреќа се случи попладнево на магистралниот пат Охрид – Кичево, кај Св. Еразмо.

Како што информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски, од засега непознати причини дошло до судар на три патнички возила и едно товарно возило.

Поради несреќата во моментов се врши пренасочување на сообраќајот на оваа делница по стариот пат за Струга.

На местото на настанот во тек е увид

Извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds