СУПЕР БРЗ ТИРАМИСУ! Задоволство од соништата! (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

СУПЕР БРЗ ТИРАМИСУ! Задоволство од соништата! (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Тирамису е одлично уживање кое се топи во устата, па ви предлагаме да го пробате

Комбинацијата од кафе, бисквити, сирење маскарпоне и какао е полн погодок.

Состојки:

225 мл слатка павлака
225 гр маскарпоне сирење
71 гр шеќер
1 лажичка екстракт од ванила
1 лажица ликер (опционално, но вкусно)
450 мл кафе, собна температура
1 пакетче бисквити
какао

Подготовка:

 

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy