СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ѓ.Т.(29) од Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ѓ.Т.(29) од Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ѓ.Т.(29) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. Пријавениот, на 24.04.2019 на „Кеј Македонија“ на А.Г. му продал кокаин. После тоа, полициски службеници извршиле преглед над А.Г. , при што го пронашле и одзеле кокаинот.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против К.Н.(23) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 22.08.2019 на ул.,,15 Корпус“ во Охрид, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле амфетамин, марихуана и метилен-диоксиметамфетамин (MDMA).

Извор; opserver.mk

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds