СВР Охрид: Во куќа кај болницата „Св. Еразмо“ со повреди на главата е пронајдена мртва 35-годишната М.М.

СВР Охрид: Во куќа кај болницата „Св. Еразмо“ со повреди на главата е пронајдена мртва 35-годишната М.М.

На 3-ти мај 2021 година, во 08:20 часот во СВР Охрид, С.Д. пријавил дека во куќа во близина на болницата „Св. Еразмо“ во Охрид ја пронашол почината 35-годишната М.М. од Охрид, со која живеел заедно во куќата.

– Лекар од Итна медицинска помош констатирал дека починатата имала повреда на главата, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds