Тања Савиќ ја покажа сестра и: Убава, па дури и поубава од пејачката (ФОТО)

Тања Савиќ ја покажа сестра и: Убава, па дури и поубава од пејачката (ФОТО)

популарната српска фолк пејачка Тања Савиќ речиси се’ дознавме. Која е, што пее, за несреќниот брак, проблемите со сопругот, неможноста да ги гледа децата… Покрај сите успеси, падови и животни потешкотии,  фолкерката наоѓа време да биде активна и на социјалните мрежи, каде деновиве привлече големо внимание со една фотографија.

Тања и е позната на јавноста долги години, но иако долго време е на естрадната сцена, малкумина знаат како изгледа нејзиното семејство. Пејачката на својот Инстаграм профил објави заедничка фотографија со својата сестра, која многу личи на неа, а е исто толку убава, па дури и поубава од неа, но ретко се појавува во јавноста.

„Сестра. Една од најголемите потпори и поддршки во овие тешки денови. Пазете се драги луѓе, затоа што злото е насекаде околу нас. Не дозволувајте никој да ја исцица вашата душа со својата злоба и  душите на вашите најблиски. Злото не сака добро. Но, затоа доброто секогаш победува“ – напишала Тања Савиќ покрај заедничката фотографија со нејзината сестра Биљана.

Малку пред тоа, таа објави уште една фотографија, овој пат постара, од 2006 година на која тогаш младата фолк пејачка во подем е фотографирана заедно и со совојата сестра, но и со својот брат.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds