Тепачка во угостителски објект во Струга

Тепачка во угостителски објект во Струга

Денес, во 00.10 часот, во угостителски објект на улица „Маршал Тито“ во Струга бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од неколку лица врз две лица од Република Албанија. Полициската станица од Струга презема мерки за расчистување на настанот.

На 11.11.2019 година околу 15 часот, во СВР Охрид, пријавено е дека на булеварот „Македонски просветители“ во Охрид бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од И.Т. врз М.С.(33), двете од Охрид. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds