Тепачка во затворот Идризово, едно лице во болница

Тепачка во затворот Идризово, едно лице во болница

На 29.04.2021 околу 18.50 часот во СВР Скопје било пријавено во полуотвореното одделение во Казнено-поправната установа Идризово, по претходна расправија, затвореникот Р.Е.(36) од Битола физички го нападнал и со остар предмет го повредил затвореникот Д.П.(27) од Скопје. Повредениот бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds