Тепачка за зејтин во супермаркет во Турција (ВИДЕО)

Тепачка за зејтин во супермаркет во Турција (ВИДЕО)

Во Турција со денови има недостиг на масло за јадење , како резултат на руската инвазија во Украина и зависноста на земјата од турски сончоглед.

За да се намали метежот во маркетите и долгите редици луѓе кои чекаат пред вратите , властите ги ограничија граѓаните. Може да купуваат најмногу по 2 литра масло за јадење и им се препорачува на граѓаните да не прават домашни залихи.

Во еден маркет е снимена вистинска тепачка кога стотици граѓани се обидоа да дојдат до пакет или барем шише зејтин.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds