Тешка повреда и долга пауза за Трастарсон!

Тешка повреда и долга пауза за Трастарсон!

Исландскиот репрезентативец и член на Келце, Хаукар Трастарсон, го очекува долга пауза од ракометните терени.

Тој заработи сериозна повреда на дуелот со ПИК Сегед, кој Келце го доби со 31-28, а според првичните прогнози се работи за скинати лигаменти на коленото.

Само што се врати по една слична повреда на терените и почна да влегува во форма, повторно ќе мора на пауза.

Ова значи дека Исланд ќе мора без неговите услуги на Светското првенство во Полска и Шведска,

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy