Тешка сообраќајка во Струга

Тешка сообраќајка во Струга

Сообраќајна незгода се случи денес на 05.11.2021, нешто по 17 часот, на регионалниот пат Струга Дебар R1201.

Според првичните информации, во незгодата учествувале две возила.

Во сообраќајна незгода едно лице е потешко повредено и е пренесено во Општата Болница во струга две лица се полесно повредени.

На местото на сообраќајната незгода, увид извршија полициски екипи.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds