Тешка сообраќајка во Струга:Тешко повреден мотоциклист

Тешка сообраќајка во Струга:Тешко повреден мотоциклист

Синоќа околу 19.00 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека на улица „Маркс Енгелсова“ во Струга се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд фокус“ со струшки регистарски ознаки, управувано од Б.С.(46).од Струга и мотоцикл „јамаха“ со струшки регистарски ознаки, управуван од Х.П.(25) од Струга.

Во несреќата со тешки телесни повреди со здобил мотоциклистот, констатирани во Медицински центар Струга.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Струга.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds