Тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид-Струга: Загина велосипедист

Тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид-Струга: Загина велосипедист

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа што денеска се случи на стариот магистрален пет Охрид – Струга.

Според информациите од СВР – Охрид, до несреќата што се случила во близина на автобуската постојка дошло кога во велисипедист удрило патничко моторно возило. Притоа смртно настрадал велосипедистот.

Во тек е увид на местото што треба да ги утврди околностите што довеле до несреќата.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds