Тешка сообраќајна несреќа на патот Струга-Ќафасан, повредени четири лица (Фото)

Тешка сообраќајна несреќа на патот Струга-Ќафасан, повредени четири лица (Фото)

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на патниот правец Струга-Ќафасан.

VOX Struga јави дека во незгодата учествувале две возила со албански регистераски ознаки и дека се повредени четири лица.

May be an image of 5 people, people standing and road

До овој момент нема потврдени информации за причините кои довеле до сообраќајната незгода. Од СВР Охрид најавуваат повеќе детали во текот на утрешниот ден.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds