• 02/04/2020
 Тешка сообраќајна несреќа на регионалниот пат Струга – Дебар

Тешка сообраќајна несреќа на регионалниот пат Струга – Дебар

Вечерва се случи тешка сообраќајна несреќа на регионалниот пат Струга – Дебар наспроти терминалот. Неофицијално дознаваме дека во судар помеѓу камион со албански регистарски таблички и автомобил тешко повреден е шоферот на автомобилот.

Digiqole ad

Можеби ке те интересира