Тешка сообраќајна несреќа со загинати на патот Охрид – Кичево

Тешка сообраќајна несреќа со загинати на патот Охрид – Кичево

Еден загинат во сообраќајка која се случила попладнево во 18.20 на магистралниот пат Охрид –Кичево кај с.Врбјани. Од СВР Охрид јавуваат дека директно се судриле две возила Голф и Тојота. Возачот од Голфот починал на лице место. Во сообраќајката има и неколку повредени, увидот се уште трае, а сообраќајот се пренасочува по новиот пат.

Возачите кои вечерва се враќаат по патот Охрид-Кичево кон Скопје се соочуваат со голем застој на патот и километарска колона, а движењето е речиси никакво.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds