Точно на полноќ, нов силен земјотрес во Албанија

Точно на полноќ, нов силен земјотрес во Албанија

Точно на полноќ, нов земјотрес со јачина од 4,5 степени по рихтер ја погоди Албанија.

Жителите ги напуштија и вечерва домовите, а условите се отежнати во шаторите каде што се сместени бидејќи има обилни врнежи од дожд, пренесува ТВ21 од Драч, Албанија.

Епицентарот на земјотресот е со длабочина од 10km, а почувтвуван е и во западните делови на Македонија.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds