Торнадо во северниот дел на Мичиген – едно лице загина, над 40 се повредени

Торнадо во северниот дел на Мичиген – едно лице загина, над 40 се повредени

Торнадо во северниот дел на Мичиген го погоди малото гратче Гејлорд и уби најмалку едно лице, а повеќе од 40 се повредени, предизвикувајќи голема штета при превртување автомобили, кинење покриви од згради и уривање дрвја и далноводи. Торнадото погоди град со околу 4.200 жители во 15 часот и 45 минути, на околу 370 километри северозападно […]

The post Торнадо во северниот дел на Мичиген – едно лице загина, над 40 се повредени first appeared on TV21.mk.Свет | TV21.mkRead More

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds