Товарно возило удрило во две лица во Виница, едното починало

Товарно возило удрило во две лица во Виница, едното починало

На 04.06.2020 во 17.40 часот кај стариот градски „Зелен пазар“ во Виница, претходно паркирано товарно возило „застава“ без регистарски ознаки се придвижило и удрило во две лица. Притоа, од здобиените повреди на местото починала З.А.(47) од Струмица, додека едно машко лице било пренесено Медицински центар Кочани за укажување на лекарска помош. Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Виница. 

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds