ТРАГЕДИЈА: Рефлектор падна врз трибина и уби навивач! (ВИДЕО)

ТРАГЕДИЈА: Рефлектор падна врз трибина и уби навивач! (ВИДЕО)

Страшна трагедија се случи во Шпанија на мечот меѓу третолигашите Лененсе и Леалтад, кога рефлектор падна врз трибините при што животот го загуби еден од навивачите.

Силниот ветар го турнал рефлекторот, кој го усмрти 66-годишниот Хозе Мануел Фернандез Суарез, додека уште две лица се повредени.

Еден е во тешка здравствена состојба, додека вториот има скршеница на раката.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds