Трагедија: Татко и ќерка загинаа во авионска несреќа во БиХ

Трагедија: Татко и ќерка загинаа во авионска несреќа во БиХ

Долгогодишниот инструктор по летање, врвен каратист и планинар, Љубиша Араманда, и неговата ќерка Андреја загинаа во денешната авионска несреќа кај босанскиот град Приједор.

„Денес Андреа и Љубиша Араманда трагично ги загубија животите во авионска несреќа. Андреа првиот ден беше држач за црн појас, додека нејзиниот татко беше кафеав појас. Нека почиваат во мир, искрено сочувство до семејството…“, напишаа од клубот.

Таткото и ќерката од Приједор загинаа денеска кога нивниот мал спортски авион се урна во поле крај главниот пат кој води од Приједор до Козарска Дубица, во Република Српска.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy