Трагедија во БиХ: Загинаа тројца млади спортисти во сообраќајка

Трагедија во БиХ: Загинаа тројца млади спортисти во сообраќајка

Страшна сообраќајна несреќа се случила синоќа во Босна и Херцеговина, кога се судриле две возила, а притоа загинале три лица кои биле спортисти.

Идентитетот на младите спортисти не се открива, освен тоа дека играле фудбал за второлигашот Радник, а во моментов се истражува причината за судирот.

Во несреќата учествувале возилата Голф 2 и Фиат, а од силниот удар голфот се превртел на улицата.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds