Трагедија во Грција: Се сруши авион- телата на патниците јагленисани

Трагедија во Грција: Се сруши авион- телата на патниците јагленисани

Две лица загинаа во авионска несреќа што се случи денес во областа Илија, северо-источно од градот Пиргос во Грција.

Според страницата enikos.gr, мал авион на локалниот воздушен клуб се урнал под неразјаснети околности.

Авионот паднал во селото Харија во близина на станбена зграда, а телата на патниците биле јагленисани.

Пожарникарите излегоа на местото на несреќата, а причините за падот допрва треба да се утврдат.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds